خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

همین چند روز پیش بود که اکبری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اعلام کرد دیوار و شیپور بستر بیشترین کلاهبرداری اینترنتی در کشور عزیزمان ایران هستند

آگهی سیاه!

آگهی سیاه!

عبارات مهم : ایران

همین چند روز پیش بود که اکبری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اعلام کرد دیوار و شیپور بستر بیشترین کلاهبرداری اینترنتی در کشور عزیزمان ایران هستند.

آگهی سیاه!

به گفته اکبری این دو سایت مسئله ندارند بلکه بعضی از آگهی هایی که در این دو سایت وجود دارند مسئله ساز می شوند و بسترساز کلاهبرداری هست. در بین همین آگهی ها آگهی استخدام منشی مجرد زن خوش برخورد جهت شرکت واردات ماشین در دبی با اسکان و حقوق 8 میلیون تومانی به چشم می خورد که می تواند خیلی از دختران ایرانی را وسوسه کند. از این دسته آگهی ها در اینترنت بسیار است که حقوق های میلیونی، اسکان در محله های خوب و… را وعده می دهد. در صورتی که این تبلیغات در باغ سبزی است جهت جذب افراد راحت لوح ایرانی و کشاندن ارزش به ورطه تباهی.

شانس آوردم نرفتمدخترک چشمان درشتی و صورتی معصوم دارد. بدون آرایش است ولی خوش سیما. آرام و شمرده حرف می زند و کشیده.

همین چند روز پیش بود که اکبری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اعلام کرد دیوار و شیپور بستر بیشترین کلاهبرداری اینترنتی در کشور عزیزمان ایران هستند

می گوید: «سال 93 با یک آقایی به نام سهیل همکار بودم. آن موقع نامزد داشت و نامزدش هم همکارمان بود. نامزدش هر لحظه با من مسئله داشت و درست جوابم را نمی داد و گاهی همین دیر جواب دادن هایشکارم را دو برابر می کرد یا توبیخ می شدم. آنها خیلی از سر و کول هم اوج می رفتند و یکسره با قربان صدقه حرف می زدند. بالاخره هم حاج آقا، مدیر مانعذرشان را خواست. حاج آقا می گفت: «چند بار به آنها تذکر دادم که اینجا محل کار هست. اصلا مراعات نمی کردند.»

آنها رفتند و بعد از مدتی شنیدم نامزد این آقا در شرکت دیگری مشغول به کار شده است و همکارم هم تصویر هایش را از آنتالیا و دوبی می گذاشت. بعد از مدتی جهت دید و دیدار از همکاران به شرکت آمد و گفت که در ترکیه زندگی می کند. هنگامی که احوال نامزدش را پرسیدم، جوابی نداد. ظهر که شد به اتاقم آمد و شروع کرد به حرف زدن و گفت: «از هم جدا شدیم. اصلا واکنش‌ها عادی نداشت. هر لحظه مرا محدود می کرد. آن روزها که اینجا کار می کردیم فکر می کرد که شما می خواهی من را از چنگش دربیاوری.» متعجب شدم از این فکر اشتباه. گفت: «تعجب نکنید «م» عادت داشت هر چند وقتیک بار من را متهم کند که دنبال یک نفر هستم یا یک نفر دنبال این است من را از دستش دربیاورد. هنگامی که رفتم ترکیه، قرار بود منزل بگیرم و زندگی را جهت آمدنش مهیا کنم.

بعد از یکی دو ماه متوجه رفتارهای عجیب و غریبش شدم و حس می کردم که پای کس دیگری در زندگیش باز شده است هست. بعد از مدتی متوجه شدم که حسم درست هست. اول که عنوان را مطرح کردم زیرش زد ولی بعد از کمی که با او کلنجار رفتم، گفت که نامزد کرده هست. غم بزرگی در دلم نشست. شاید اگر کشور عزیزمان ایران بودم آن روزها اینقدر برایم سخت نمی گذشت. خلاصه به این نتیجه رسیدم که علاقه و دوستی را کنار بگذارم و به دنبال پول باشم. شبانه روز کار می کردم. حالا هم می خواهم از شما تقاضا کنم که اگر می شود با یکی دو تا از دوستانتان بیایید و آنجا به من کمک کنید. من یک بنگاه معاملات املاک راه انداخته ام و می خواهم یک نفر بین کشور عزیزمان ایران و ترکیه در رفت و آمد باشد و مردم را تشویق کند که بیایند و آنجا آپارتمان بگیرند.

آگهی سیاه!

شرایطش جهت سرمایه گذاری خیلی خوب هست. ماهی 6 ، 7میلیون تومان حقوق می دهم،

هر چقدر سرمایه گذارانی که جذب می کنید زیاد باشند، مطمئن باشید پورسانت و پاداش هم زیاد می شود.»

به نظرم آن لحظه چشمانم از خوش حالی برق می زد. اینطوری زندگی در یک کشور خارجی را تجربه می کردم و قبل از اینکه بروم همه چیز برایم مهیا بود و مشکل نمی کشیدم. جا که از آقا سهیل بود و من فقط هزینه های جاری را می پرداختم. لحظه ای از ذهنم گذشت که چقدر می توانم بعد انداز کنم، حتی می توانم بعد از یک سال، یکی از آپارتمان هایی که به صورت قسطی به دیگران می فروختم را جهت خودم بردارم و زندگیم را عوض کردن دهم.

همین چند روز پیش بود که اکبری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اعلام کرد دیوار و شیپور بستر بیشترین کلاهبرداری اینترنتی در کشور عزیزمان ایران هستند

با این حال خودم را کنترل کردم و گفتم: «اجازه بدید من روی پیشنهادتون فکر کنم. من باید در مورد این پیشنهاد شما با خانواده ام حرف بزنم.» او گفت: «اوکی. فقط لطف کنید تا فردا ظهر به من بگید. یکی دو نفر هستند که می خواهند بیایند ولی جهت من اولویت شما هستید. جهت اینکه روزهایی که با هم همکار بودیم به خاطر «م» خیلی اذیت تان کردم و گاهی جواب سلام تان را هم نمی دادم. حالا می خواهم به نوعی جبران کنم. به نظرم فعلا به خانواده تان چیزی نگویید، اول به عنوان مسافر بیایید ترکیه اگر نتوانستید چند روز بمانید بعد به خانواده تان بگویید که کار پیدا کردید و ماندگار شدید.»

گپ و گفتمان اینجا به آخر رسید و من قول دادم که روی پیشنهادش فکر کنم. بعد از رفتن آقاسهیل دوباره سرم را پایین انداختم و کارم را ادامه دادم. مدیر شرکت من را صدا کرد و رفتم اتاقش. از دوربین اتاقم متوجه شده است بود که من با سهیل حرف می زدم. گفت: «اگر اشکال ندارد بدانم در مورد چه چیزی با آقاسهیل صحبت می کردید؟» هنگامی که ماجرا را برایش تعریف کردم، گفت: «من صلاح نمی دانم به این آدم اعتماد کنید. حتما با خانواده تان هم مشورت کنید.»

آگهی سیاه!

خانواده ام مخالفت کردند و من اعصابم خرد بود که آیا به حرف رئیسم گوش کردم. فردای آن روز به آقا سهیل گفتم که نمی توانم بروم و اصرارهای زیادش را با «نه» جواب دادم. بعد از مدتی متوجه شدم که یکی دیگر از همکارانم را برده و هنگامی که در خبر رسان تلگرام با او ارتباط گرفتم فقط گفت: «من اشتباه کردم. خبری از آن همه و پول و منزل نبود. دیگر نمی توانم برگردم و به صورت خانواده ام نگاه کنم.» هرچه اصرار کردم که در مورد مشکلی که در آنجا دارد صحبت کند، جوابم را نداد.

راه بازگرداندن زنان فریب خورده از ترکیه دکتر مجید ابهری به آفتاب یزد می گوید: «اخیرا در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و حتی بعضی از رسانه های مکتوب آگهی های استخدام منشی جهت شرکت ها، فروشنده جهت فروشگاه ها یا آرایشگاه ها و همچنین پرستار جهت کودکان یا سالمندان در کشورهای حاشیه خلیج فارس دیده می شود.»

این جامعه شناس با اشاره به اینکه شرکت ها، فروشگاه ها و… در کشورهای حاشیه خلیج فارش نیروی انسانی خود را از زنان پاکستانی، هندی، بنگلادشی و فیلپینی تامین می کنند، می افزاید: «در تحقیقات به عمل آمده و صحبت با یکی دو نفر از زن ها که فریب اینگونه آگهی ها را خورده و به آنجا رفته بودند متوجه شدیم که مدیران و گردانندگان این مراکز نیازی به پرستار، منشی و فروشنده ندارند و مشخصا دختران را از بین 20تا25سال حتی جهت پرستاری از سالمندان گزینش می کنند، در حالی که سالمندی وجود ندارد. این دخترها یکی دو ماه بعد از رسیدن به کشورهای خلیج فارس به مراکز ورزشی و آرایشی معرفی می شوند تا آمادگی جسمانی و ظاهری پیدا کنند سپس به مراکز خاص اعزام می شوند.»

وی با اشاره به فعالیت سلطنت طلبان در کشورهای حاشیه خلیج فارس تاکید می کند: «افراد وابسته به شبکه های سلطنت طلب جهت یارگیری خود در شبکه هایشان این زنان را به کار می گیرند. یعنی هنگامی که در کشورهای مورد نظر هستند ضمن استفاده های گفته شده است از آنها، آموزش ارزش می دهند تا در بازگشت به کشور جهت آنها فعالیت کنند.»

این رفتارشناس در پاسخ به اینکه ترکیه هم مقصد این افراد سودجو هست؟ می گوید: «زمان زیادی است که دختران ایرانی را با فریب به ترکیه می برند و در مراکز خاص به کار گرفته می شوند. 10درصد دخترانی که به ترکیه می روند شغل درستی (فروشندگی، پرستاری از کودک یا سالمند و…) دارند و بقیه آنها در هتل ها مشغول خودفروشی هستند.»

دکتر ابهری با بیان این که 90درصد کسانی که به ترکیه می روند نشانه مهم ارزش آمریکا یا اروپاست، می افزاید: «ولی در ترکیه گرفتار باندهای کلاهبرداری شده، پول و پاسپورت خود را از دست داده و مجبور به خودفروشی می شوند و دیگر رویی جهت برگشتن به منزل و کاشانه خود ندارند.»

وی در پاسخ به این پرسش که مگر نمی توانند به سفارت کشور عزیزمان ایران مراجعه کرده و کمک بخواهند، می گوید: «من در استانبول با چندینه تن از این زنان صحبت کردم و به آنها گفتم که هیچ گونه تهدیدی جهت بازگشت آنها به کشور وجود ندارد ولی تبلیغات سیاه ضدانقلاب و باندهای منحرف آنها را به قدری دچار وحشت کرده که از مراجعه به سفارت کشور عزیزمان ایران خوف دارند.

به آنها گفته اند تصویر و فیلم ها در سفارت کشور عزیزمان ایران وجود دارد و در فرودگاه هنگام بازگشت آنها دستگیر می شود.» دکتر ابهری جهت آخر دادن به زندگی شوم این زنان در ترکیه و بازگشت ارزش به ایران، پیشنهاد می کند: «هیئتی از کشور عزیزمان ایران مرکب از چند کارشناس رفتاری و روانشناسان که زن و مرد هستند به ترکیه رفته و در کمپ های پناهندگی، هتل ها و مراکزی در حول و حوش میدان استقلال، تکسیم و… دختران ایرانی را شناسایی کرده و به آنها اطمینان دهند که در کشور تهدیدی برایشان وجود ندارد و تا دیر نشده آنها را به کشور عزیزمان ایران بازگردانند.»

اخبار اجتماعی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | ایرانی | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs