خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی روایت وزیر نفت از شگفت‌زدگی‌اش در هنگام تحویل وزارت نفت در سال ٩٢

وزیر نفت گفت: تولید و صادرات نفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای برجام، بیش از یک میلیون بشکه در روز زیاد کردن یافت و ما توانستیم سهمی را که از دست رفته بود و

روایت وزیر نفت از شگفت‌زدگی‌اش در هنگام تحویل وزارت نفت در سال ٩٢

روایت وزیر نفت از شگفت زدگی اش در هنگام تحویل وزارت نفت در سال ٩٢

عبارات مهم : ایران

در سه سال و نیم گذشته ١١ فاز تازه پارس جنوبی به بهره برداری رسید

روایت وزیر نفت از شگفت‌زدگی‌اش در هنگام تحویل وزارت نفت در سال ٩٢

وزیر نفت گفت: تولید و صادرات نفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای برجام، بیش از یک میلیون بشکه در روز زیاد کردن یافت و ما توانستیم سهمی را که از دست رفته بود و خطر آن می رفت که این سهم برنگردد، بعد بگیریم.

به گزارش خبرآنلاین، بیژن زنگنه در آیین گشایش بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار داشت: شما هستید که تصمیم می گیرید کشور عزیزمان ایران آینده، چگونه و با چه سیاست و راهبردی اداره شود.

وزیر نفت گفت: تولید و صادرات نفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای برجام، بیش از یک میلیون بشکه در روز زیاد کردن یافت و ما توانستیم سهمی را که از دست رفته بود و

وی گفت: بسیار مهمتر از افراد، مسیری است که شما گزینش کنید، این که کشور عزیزمان ایران در چه مسیری و به چه سمت و سویی حرکت کند، آینده ما، شما و به خاص فرزندانمان در گرو تصمیم ما در ٢٩ اردیبهشت ماه است.

وزیر نفت با یادآوری این که هنگامی که در میانه سال ٩٢ وارد وزارت نفت شدم، نه فرد ناآشنایی به نفت بودم و نه در کار سطح وزارت فرد کم سابقه ای بودم، افزود: آنچه در که در نفت دیدم، مرا شگفت زده کرد، وضع آن روز جهت قابل تصور نبود.

وی ادامه داد: به هرحال در آن موقع جریان نابسامانی در صنعت نفت وجود داشت و ما وقت طولانی را صرف کردیم تا روابط را تا حدودی که امکان پذیر هست، تنظیم کنیم.

روایت وزیر نفت از شگفت‌زدگی‌اش در هنگام تحویل وزارت نفت در سال ٩٢

زنگنه با اشاره به این که در مقطع سال ٨٩ تا ٩١، بیشترین گشایش های مالی جهت صنعت نفت ایجاد شده است بود، عنوان کرد: بعید می دانم در هیچ دورانی از صنعت نفت، این میزان منابع مالی وارد صنعت نفت شده است و به نحوی ناکارآمد هم هزینه شده است باشد.

وی تصریح کرد: هنگامی که ما وارد وزارت نفت شدیم چندان منابع مالی وجود نداشت، از عمر تحریم ها کمتر از یک سال گذشته بود و سقوط قیمت نفت هم بر پرسشها ما اضافه کرده بود، ولی چاره ای جز ادامه کار وجود نداشت و با سرسختی و پیگیری و به اصطلاح قطره چکانی منابع بسیار محدود و همت همه همکاران و مجموعه پیمانکاران و سازندگان توانستیم به لطف خداوند متعال به موفقیت های بزرگی دست یابیم.

وزیر نفت گفت: تولید و صادرات نفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای برجام، بیش از یک میلیون بشکه در روز زیاد کردن یافت و ما توانستیم سهمی را که از دست رفته بود و

ورود ١١ فاز پارس جنوبی به تولید در دولت یازدهم

وزیر نفت با بیان این که در سه سال و نیم گذشته، ١١ فاز تازه پارس جنوبی به بهره برداری رسید، تصریح کرد: خود من هم انتظار وارد مدار تولید شدن این میزان فاز پارس جنوبی را نداشتم و این لطف خداوند بود.

روایت وزیر نفت از شگفت‌زدگی‌اش در هنگام تحویل وزارت نفت در سال ٩٢

وی با اشاره این که ظرفیت تولید پارس جنوبی در این دوره زمانی ٢ برابر شده است هست، گفت: در آخر سال ٩١، ظرفیت تولید روزانه ٢٨٥ میلیون مترمکعب بود که این میزان در آخر سال ٩٥ به ٥٧٥ میلیون در روز رسید.

زنگنه افزود: با توجه به ظرفیتی که جهت تولید گاز در پارس جنوبی اضافه شد، سهم سوخت مایع در سبد مصرفی نیروگاه ها به شدت کم کردن یافت و از ٤٣ درصد در سال ٩٢ به کمی بیش از ١٠ درصد در سال ٩٥ رسید.

وزیر نفت به گاز تحویلی به نیروگاه ها اشاره کرد و گفت: گاز تحویلی به نیروگاه ها از ٣٦ میلیارد مترمکعب در سال ٩٢ به بیش از ٦٢ میلیارد مترمکعب در سال ٩٥ زیاد کردن پیدا کرد.

وی با بیان این که کشور عزیزمان ایران از واردکننده نفت گاز در سال ٩٢ به صادرکننده مهم این فرآورده نفتی در سال ٩٥ تبدیل شده است هست، افزود: در سال ٩٥، ٥٠ میلیون لیتر توانستیم نفت کوره صادر کنیم.

گازرسانی روزانه به ١٠ روستا

زنگنه به گازرسانی به روستاها و شهرهای کوچک نیز اشاره کرد و گفت: سرعت گازرسانی در این طول سه سال و نیم گذشته به سرعت زیاد کردن یافت، همچنین گازرسانی به شهر زاهدان با هزینه بالغ بر ٧٥٠ میلیارد تومان به انجام رسید؛ گرچه این روزها بعضی می گویند اتفاقی نیفتاده و گازی به زاهدان نرسیده است.

به گفته وزیر نفت، گازرسانی به شهر ابتدا باید صورت گیرد و بعد منطقه به منطقه شبکه ها گازدار شوند و سپس علمک راه اندازی شود و گاز به منزل ها برسد.

وی افزود: میزان گازرسانی به روستاها از ١٤ هزار دِه در سال ٩٢ به بیش از ٢٣ هزار دِه رسیده هست، یعنی نزدیک ٩ هزار روستا؛ که تقریبا مشمول بر روزانه ١٠ دِه می شود.

وی تصریح کرد: این میزان گازرسانی بدون اتکا به منابع بودجه عمومی بوده است و فقط با تامین مالی از طریق بند «ق» بودجه سال ٩٣ و ماده ١٢ قانون برطرف موانع تولید بوده است که بسیار کار بزرگی بود که دولت آن را ارائه و مجلس آن را تکمیل و گسترش داد که جای قدردانی دارد.

سرعت زیاد کردن برداشت از میدان های مشترک

وزیرنفت در ادامه به توسعه میدان های یکسان به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای وزارت نفت در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در میدان های غرب کارون (آزادگان، یادآوران، یادآوران) تولید نفت از ٧٠ هزار بشکه در روز در تیرماه سال ٩٢ به نزدیک ٢٨٠ هزار بشکه در روز در اسفندماه سال ٩٥ رسیده است.

وی افزود: از لایه نفتی پارس جنوبی برداشتی پیش از این دولت برداشتی وجود نداشت که در فروردین ماه امسال ٢٥ هزار بشکه از این لایه برداشت صورت گرفته است.

وزیرنفت همچنین میزان برداشت از میدان آذر به عنوان یکی از میدان های یکسان کشور عزیزمان ایران را در اسفندماه امسال ١٥ هزار بشکه در روز عنوان کرد.

سهم مان را از بازار نفت بعد گرفتیم

زنگنه دیگر دستاورد موفق وزارت نفت را که در سایه گشایش های برجام ایجاد شد، بازگشت کشور عزیزمان ایران به بازار جهانی نفت عنوان کرد، افزود: تولید و صادرات نفت کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای برجام، بیش از یک میلیون بشکه در روز زیاد کردن یافت و ما توانستیم سهمی را که از دست رفته بود و خطر آن می رفت که این سهم برنگردد، بعد بگیریم.

وی به زیاد کردن تولید محصولات پتروشیمی در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: حجم تولید محصولات پتروشیمی دراین دولت تاکنون بیش از پنج میلیون تن زیاد کردن یافته است و با طرح هایی که تا آخر این دولت افتتاح می شود این رقم به ٩ میلیون تن می رسد و امیدواریم در تابستان امسال، واحد متانول مرجان با ظرفیت ١,٦ میلیون تن به بهره برداری برسانیم و بدهید ترتیب نزدیک ١٠.٥ میلیون به ظرفیت نهایی تولید پتروشیمی کشور در دوره چهار ساله افزوده می شود.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | تولید گاز | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs