خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت کالاهای چینی زیاد کردن یافت

نایب مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین ضمن بیان اینکه اکنون دلار ۴۲۰۰ تومانی فقط یک اسم است و به صورت رسمی در بازار وجود ندارد، گفت: باتوجه به ا

قیمت کالاهای چینی زیاد کردن یافت

قیمت کالاهای چینی زیاد کردن یافت

عبارات مهم : ایران

نایب مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین ضمن بیان اینکه اکنون دلار ۴۲۰۰ تومانی فقط یک اسم است و به صورت رسمی در بازار وجود ندارد، گفت: باتوجه به اینکه همه کالاهای وارداتی از چین، ژاپن و کره لزوما با ارز این کشورها نیستند و با یورو و دلار هم معامله می شوند، زیاد کردن قیمت را تجربه کرده اند.

در دو – سه ماه گذشته به دنبال نوسانات در بازار ارز قیمت بعضی از کالاهای وارداتی با زیاد کردن روبرو شده است است که از جمله آن می توان به کالاهای چینی اشاره کرد. ولی ابهامی که در این زمینه وجود دارد این است که کالاهای چینی که تصور می شود با واحد ارزی چین یعنی “یوان” وارد می شود، آیا باید از زیاد کردن قیمت دلار تاثیر پذیرفته اند که در این باره مجیدرضا حریری در گفت وگو با ایسنا، معامله شدن همه کالاهای چینی با یوان را رد کرد.

وی اظهار کرد: تجاری که از مسیرهای قانونی کالا وارد می کنند، شرایط برایشان این گونه بوده که تا یکی – دو ماه قبل می توانستند بدون انتقال ارز ثبت سفارش کنند ولی از بهمن پارسال با اعلام بخش نامه معاون اول مدیر جمهوری، تجار باید از طریق سیستم بانکی ثبت سفارش می کردند، ولی معامله از طریق سیستم بانکی اینگونه نبوده که ارز مرجع یا ارز مبادلاتی در اختیارشان قرار گیرد. معمولا این ارز از صرافی بانک ها و ارز آزاد در اختیار تجار قرار می گرفته است.

قیمت کالاهای چینی زیاد کردن یافت

این عضو اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: هنگامی که روند زیاد کردن قیمت دلار را بررسی کنیم می بینیم که تا دی و بهمن ماه قیمت دلار کمتر از ۴۲۰۰ تومان بوده و در اسفند ماه سال قبل بود که شتاب و سرعت زیادی به سمت زیاد کردن گرفت. بعید به نظر می رسد که در آن وقت کسی خریدی جهت واردات کالا از چین انجام داده باشد که در حال حاضر بتواند بگوید با چه قیمتی جنسش را خریده است.

دلار ۴۲۰۰ تومانی فقط یک اسم است

نایب مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین ضمن بیان اینکه اکنون دلار ۴۲۰۰ تومانی فقط یک اسم است و به صورت رسمی در بازار وجود ندارد، گفت: باتوجه به ا

حریری تصریح کرد: ولی مسلم است که زیاد کردن قیمت دلار روی کالای وارداتی تاثیر می گذارد. البته اکنون دلار ۴۲۰۰ تومان فقط یک اسم است و به صورت رسمی در بازار وجود ندارد. در این فضاها ممکن است استفاده یا سوء استفاده هایی شود و کسی نمی تواند کنترلی داشته باشد که چه کالایی با چه قیمتی و چه تاریخی وارد شده است هست. اصولا نه فقط از مبدأ چین، از هر کجای دنیا که کالای خارجی در انبارها موجود است فعلا خرید و فروشی انجام نمی شود، مگر آنکه با قیمت دلار فعلی معامله شود.

نایب مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و چین اضافه کرد: کالاهایی که از کشورهای دیگر همچون کره یا ژاپن هم وارد می شوند، لزوما اینگونه نیست که با ارز این کشورها جهت واردات کالا اقدام شود. در بانک مرکزی چین هم فقط یوان وجود ندارد، بلکه حواله یورویی هم صادر می شود. به هر حال اگر زیاد کردن قیمتی در کالاهای وارداتی از چین به وجود آمده باشد اتفاق غیرطبیعی نیست.

ایسنا

قیمت کالاهای چینی زیاد کردن یافت

واژه های کلیدی: ایران | بازار | سیستم | وارداتی | بازرگانی | کالاهای چینی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs