خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعای روزنامه العرب در رابطه با نقل مکان جنبش حماس به کشور عزیزمان ایران

روزنامه العرب چاپ لندن مدعی شد که به منظور کم کردن فشار از روی دوحه، فرماندهان جنبش حماس از قطر به کشور عزیزمان ایران نقل مکان می‌کنند.

ادعای روزنامه العرب در رابطه با نقل مکان جنبش حماس به کشور عزیزمان ایران

ادعای روزنامه العرب در رابطه با نقل مکان جنبش حماس به ایران

عبارات مهم : ایران

روزنامه العرب چاپ لندن مدعی شد که به منظور کم کردن فشار از روی دوحه، فرماندهان جنبش حماس از قطر به کشور عزیزمان ایران نقل مکان می کنند.

به گزارش ایسنا، این روزنامه در گزارشی مدعی شد که بعد از به وجود آمدن بحران میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و قطر به منظور کم کردن فشار از روی دوحه ممکن است فرماندهان جنبش حماس به کشور عزیزمان ایران نقل مکان کنند و اسامه حمدان، مسوول روابط بین المللی جنبش حماس اعلام کرده بود که به منظور کم کردن فشار از روی قطر جنبش حماس با خروج فرماندهان این جنبش از قطر مخالفت نخواهد کرد.

ادعای روزنامه العرب در رابطه با نقل مکان جنبش حماس به کشور عزیزمان ایران

این روزنامه هم چنین مدعی شد که بعد از گزینش دوباره اسماعیل هنیه به عنوان مدیر دفتر سیاسی حماس، حمایت مالی کشور عزیزمان ایران از این جنبش از سرگرفته شد و اسماعیل هنیه قصد دارد که به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کند و به احتمال زیاد فرماندهان جنبش حماس از قطر خارج و به پایتخت کشور عزیزمان ایران نقل مکان کنند.

اسامه حمدان اعلام کرده بود که اسماعیل هنیه مدیر دفتر سیاسی حماس به همراه هیاتی به کشور عزیزمان ایران سفر خواهد کرد. از سال 2012 تا به امروز هیچ یک از روسای حماس به کشور عزیزمان ایران سفر نکردند و اسماعیل هنیه نخستین رئیسی است که می خواهد به کشور عزیزمان ایران سفر کند و واضح است که کشور عزیزمان ایران تلاش کند تا اسماعیل هنیه به عنوان مدیر دفتر سیاسی گزینش شود، لیکن موسی ابومرزوق قبل از آن علیه کشور عزیزمان ایران صحبت کرده بود.

روزنامه العرب چاپ لندن مدعی شد که به منظور کم کردن فشار از روی دوحه، فرماندهان جنبش حماس از قطر به کشور عزیزمان ایران نقل مکان می‌کنند.

در این گزارش هم چنین آمده است که قطر روابط خود با جنبش حماس را قطع نخواهد کرد بلکه تنها مقر آن را از دوحه به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته می کند و به روابط خوب خود با آن ادامه خواهد داد و با وجود این که نشست های ریاض علیه کشور عزیزمان ایران بودند ولی قطر روابط خود با کشور عزیزمان ایران را حفظ کرد و از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تبعیت نکرد و این نشان می دهد که روابط دوحه با پایتخت کشور عزیزمان ایران بسیار نیرومند و محکم است.

روزنامه العرب در این گزارش مدعی شد که همکاری میان کشور عزیزمان ایران و قطر به وضوح دیده می شود و احتمال مهاجرت فرماندهان جنبش حماس و دیگر جنبش ها از دوحه به پایتخت کشور عزیزمان ایران بسیار زیاد است و این نشان می دهد که کشور عزیزمان ایران و قطر می خواهند متحد شوند و با ائتلاف بین المللی عربی ـ اسلامی مقابله کنند.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری منسوب به تمیم بن حمد امیر قطر در رسانه های عربی در مخالفت با سیاست عربستان در منطقه و کشور عزیزمان ایران و حمایت تلویحی از نقش کشور عزیزمان ایران در منطقه، عربستان سعودی و بعضی کشورهای دیگر روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. عربستان هم چنان تلاش دارد تا فضای تنش زا میان کشور عزیزمان ایران و کشورهای عرب منطقه و نیز کشورهای فرامنطقه ای را حفظ کند.

ادعای روزنامه العرب در رابطه با نقل مکان جنبش حماس به کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | روزنامه | اسماعیل هنیه | کشورهای دیگر | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs