خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی افرادی که رد صلاحیت شدند جهت رییس‌جمهوری صالح نیستند / امام جمعه تهران

خطیب موقت نماز جمعه با تاکید بر اینکه مسئولان به وعده‌های آل سعود اعتماد نکنند، گفت: آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پا

افرادی که رد صلاحیت شدند جهت رییس‌جمهوری صالح نیستند / امام جمعه تهران

امام جمعه تهران: افرادی که رد صلاحیت شدند جهت رییس جمهوری صالح نیستند

عبارات مهم : اسلام

خطیب موقت نماز جمعه با تاکید بر اینکه مسئولان به وعده های آل سعود اعتماد نکنند، گفت: آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایلنا، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به حوادث طبیعی که در چند روز گذشته در خراسان و آذربایجان و کردستان اتفاق افتاده از تلاش های صورت گرفته جهت امداد رسانی تقدیر و تقدیر کرد.

افرادی که رد صلاحیت شدند جهت رییس‌جمهوری صالح نیستند / امام جمعه تهران

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران به روز ارتش اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح کشور را امن کردند در حالی که در بسیاری از کشورها ناامنی حاکم هست. وزارت اطلاعات هم سهم وافری در این زمینه دارد که باید این نعمت را شکر کنیم. کم است نیروهای مسلح انقلابی متدین که حرکت و تلاش آن ها براساس ایمان هست. خوشبختانه نیروهای مسلح ما نقش موثری در عزت این کشور دارند.

او به مشورت های صورت گرفته جهت اعزام حجاج ایرانی به سفر حج تمتع اشاره کرد و افزود: مسئولانی که در امر حج می کوشند و تلاش دارند امسال مردم موفق به زیارت منزل خداوند شوند به وعده های این رژیم آل سعود اعتماد نکنند. اگر وعده تامین امنیت دادند به صرف یک کلمه خوشحال نشوید. هنوز جراحتی که در اتفاق منا روی قلب ما اثر گذاشته التیام پیدا نکرده. آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پاسخگو باشند.

خطیب موقت نماز جمعه با تاکید بر اینکه مسئولان به وعده‌های آل سعود اعتماد نکنند، گفت: آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پا

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به تبلغیات مسمومی که علیه شیعیان در حرمین شرفین می شود گفت: تبلیغاتی را علیه شیعه و ما به راه انداخته اند و فضایی خطرناک را در حرمین شرفین قرار داده اند. امنیت باید صدردصد تامین شود. حجاج ایرانی به مسئولان اعتماد دارند و مسئولیت مسئولان در اینجا خطیر هست. چنانچه امنیت در سفر حج نباشد سفر حج واجب نیست و من روی این امنیت تاکید دارم. هرگز در ایام دهه اول ذیحجه با خطر روبرو شویم. به رژیم سفاک آل سعود اعتماد نکنید این ها عمل و گفتارشان خطرناک است و اعمال آمریکا هستند.

موحدی کرمانی همچنین با اشاره به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است است ظهار کرد: اهتمام کنید به امری که مقام معظم رهبری پیوسته برآن تاکید دارند. اقتصاد مقاومتی در ابعاد متفاوت را پیگیری کنید. مسئولان به این قضیه اهمیت بسیار بدهند. قوام کشور ما روی اقتصاد سالم است اگر اقتصاد سالم نباشد نمی توانیم روی پای خود بایستیم.

او با اشاره به جنایت های اخیر آمریکا گفت: آمریکا خباثت و جنایت خود را هر روز زیاد در منطقه انجام می دهد. این آقایی که روی کار آمد روز اول گفت می خواهند آمریکا را ترمیم کند و به دیگر کشورها کاری ندارد ولی می بینیم به همه کجا کار دارد و سوریه را موشک باران می کند. حمله به سوریه فراموش شدنی نیست. بعضی ها این لجام گسیختگی را می بینمد و می گویند او نمی فهمد دارد چه کاری می کند ولی من نمی دانم این افراد برچه اساسی روی این آدم حساب می کنند.

افرادی که رد صلاحیت شدند جهت رییس‌جمهوری صالح نیستند / امام جمعه تهران

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: اگر آمریکا کشوری را ضعیف تر از خود ببیند حتما آن را نابود می کند بنابراین باید قدرتی را که داریم به آمریکا و دنیا نشان دهیم و به آن ها بفهمانیم که نظامی در این کشور وجود دارد که مقتدرانه ایستاده و جواب دشمن خود را چنان می دهد که از کرده خود پشیمان شود.

موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنانش بیان اینکه راه نجات از سردرگرمی ها و کج فهمی ها پرهیزگاری است و انتخابات هم پرهیزگاری مورد نیاز دارد، گفت: امتحان مشکل در پیش داریم یا به تعبیر دیگر گردنه صعب العبوری در پیش روی ما در ۲۹ اردیبهشت هست. اول اینکه به حساسیت انتخابات توجه کنید و جایگاه رفیع آن را درک کنید. معنای این جایگاه رفیع این است که با حضور گسترده در پای صندوق ها قدرت کشور را نشان می دهید و می گویید حکومت اعتبار نیرومند مردمی دارد بنابراین حتما بکوشید در پای صندوق های رای حضور پیدا کنید و نظام را تقویت کنید.

خطیب موقت نماز جمعه با تاکید بر اینکه مسئولان به وعده‌های آل سعود اعتماد نکنند، گفت: آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پا

او با تاکید براینکه با گزینش اصلح رشد سیاسی خود را اثبات کنید، گفت: عملکرد تمام کاندیداها را با دقت بررسی کنید. چه امانتی در این کشور و در این مقطع زمانی مهمتر از گزینش رییس جمهور و شوراهاست. مسئولیت مشکل را در پیش دارید. گول تبلیغات بعضی از مردها را نخورید همه در انتخابات خود از خود تعریف می کنند با دقت و آشنایی رای دهید و اگر نشناختید جایز نیست رای بدهید همت کنید گزینش اصلح داشته باشید.

او به عنوان پخش مناظره های انتخاباتی از صدا و سیما اشاره کرد و افزود: نظرم این است که حتما باید مناظره زنده صورت بگیرد مگر غیر از این است که مردم باید بصیرت داشته باشند یکی از عالی ترین راه های بصیرت همین مناظره ها هست. از این مناظره ها مدبر و مدیر بودن که یکی از شرایط رهبری است آشنا می شود. رییس جمهور باید مدیر باشد تا کشور را به احسن وجه اداره کند و مستمند و مستضعف به حق خود برسد و حقی پایمال نگردد و ظلم و ستمی به دست مسئولان صورت نگیرد و عالی ترین راه را جهت رسیدن به این اهداف بشناسد.

افرادی که رد صلاحیت شدند جهت رییس‌جمهوری صالح نیستند / امام جمعه تهران

او خطاب به کاندیداهای تایید صلاحیت شده است گفت: افردای که تایید شده است اند وعده های غیرقابل عمل ندهند. وعده ای بدهند که می توانند عمل کنند و درحدشان هست. چراکه ممکن است کسی بر اساس این وعده ها رای بدهد و رای ای که براساس وعده دروغین باشد مشروع نیست. مردم به کسی رای بدهند که پایبند اسلام باشد و تصمیم داشته باشد اسلام را در این کشور پیاده کند.

موحودی کرمانی تاکید کرد: کاندیداهای تایید شده است بدانند این کشور جمهوری اسلامی است هم مردمی است و هم اسلامی. یک عمل غیر اسلامی اگر انجام شود مشروع نیست. رییس جمهور باید درد دین داشته باشد و مقید به پیاده کردن دستورات اسلام باشد. به فرمایشات امام راحل و رهنمود های مقام معظم عمل کند و نه فقط شعا ربدهد بلکه به فکر غم فقرا باشد.

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه رییس جمهور باید به یاد فقرا باشد، تاکید کرد: رییس جمهور باید راحت زیست باشد و نزدیکان و دوستان خود را بر مردم ترجیح ندهد. به کارآفرین اهتمام ورزد و از دشمن و بویژه آمریکا نترسد و بتواند در برابر آن ها بایستد. همچنین از فعالیت خسته نشده و خود را وقف مردم کند و به مفادی که سوگند می خورد وفادار باشد. همچنین رییس جمهور نباید بین خود و مردم دیوار و فاصله قرار دهد و باید بیت المال را مانند خون که در همه بدن جریان دارد به همه مردم برساند.

موحدی کرمانی توصیه ای به کاندیداهای تایید در صلاحیت شده است گفت: توصیه می کنم کاندیداها بکوشند قانون را در نظر بگیرند. کسانی هم که تایید نشدند قانون را در نظر بگیرند و اگر اعتراض دارند محترمانه اعتراض خود را به شورای نگهبان بدهند. شورای نگهبان هم افراد عادلی هستند و حتما به این اعتراض ها پیگیری می کنند ولی اگر شورای نگهبان آن ها را رد کرد، قانون را رعایت کنند. این ها که تایید نشدند ممکن است خوب باشند ولی مسئله این است که این آدم جهت رییس جمهوری صالح نیست.

او تاکید کرد: همه باید به قانون تن در دهند. یادشان نرود فتنه ۸۸ که مقام معظم رهبری هم مکررا دربار آن ذکر می کند به علت این است که آن ها برابر قانون ایستادند و زحمت جهت مردم و بی آبرویی جهت خود ایجاد کردند. کاندیداهای رد صلاحیت شده است نیز تلاش کنند به قانون عمل کنند و از این ماجرا پند بگیرد.

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به سخنی از امام راحل گفت: امام می فرمودند؛ آنچه را که مجلس تصویب کند و شورای ناگهبان تاکید کند، اسلام هست. کسی که این قانون را قبول نداشته باشد در برابر اسلام ایستاده و نپذیرفتن قانون مورد تایید شورای نگهبان یعنی به تعبیر امام نپذیرفتن بخشی از اسلام است

موحدی کرمانی در آخر گفت: امیدواریم انتخابات با شور، نشاط و با بصیر ت داشته باشیم و مردم اصلح را گزینش کنند.

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | قانون | اسلامی | آمریکا | ایرانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs