خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری عذرخواهی «تارانتینو» بابت طرفداری از «پولانسکی»

«کوئنتین تارانتینو» که به نحوه عجیبی جریان تجاوز «رومن پولانسکی» به دختری ۱۳ ساله را توجیه کرده بود، از بیانات خود ابراز پشیمانی کرد.

عذرخواهی «تارانتینو» بابت طرفداری از «پولانسکی»

عذرخواهی «تارانتینو» بابت طرفداری از «پولانسکی»

عبارات مهم : پرونده

«کوئنتین تارانتینو» که به نحوه عجیبی جریان تجاوز «رومن پولانسکی» به دختری ۱۳ ساله را توجیه کرده بود، از بیانات خود ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت: هفته گذشته مصاحبه ای از «کوئنتین تارانتینو» که در سال ۲۰۰۳ انجام شده است بود، دوباره مورد توجه رسانه های قرار داده شد و باعث شد این کارگردان مطرح سینما از قربانی پرونده تجاوز «رومن پولانسکی» عذرخواهی کند.

کارگردان «بیل را بکش» ۱۵ سال پیش در مصاحبه ای عنوان کرده بود: جرم «پولانسکی» تجاوز نیست و به نظر من هنگامی که از واژه تجاوز استفاده می کنید راجع به خشن ترین جرائم در دنیا صحبت می کنید.

وی در ادامه این مصاحبه عنوان کرد: جرم «پولانسکی» تنها رابطه با یک فرد کوچکتر از سن قانونی بوده و نه تجاوز!

اخیرا هم «اوما تورمن» افشا کرد در جریان ساخت فیلم «بیل را بکش»، «تارانتینو» او را محبور به بازی در یک صحنه خطرناک کرده و موجب ضرب دیدگی وی شده؛ این دو مساله «تارانتینو» را با حجم بسیار زیادی از انتقادات رو به رو کرد و حالا او منشتر شدن بیانیه ای از «سامانتا گایمر» ـ قربانی پرونده «پولانسکی» ـ رسما عذرخواهی کرده است.

«تارانتینو» در این متن نوشته است: می خواهم به صورت عمومی از «سامانتا گایمر» بابت بیانات جسورانه ام در برنامه «هوارد استرن» راجع به او و جرمی که علیه اش صورت گرفته بود، عذرخواهی کنم. بعد از ۱۵ سال متوجه شده است ام که من چقدر اشتباه می کردم. زن «گایمر» مورد تجاوز «رومن پولانسکی» قرار گرفته بود. هنگامی که «هوارد» حرف «پولانسکی» را وسط آورد، من جهت ایجاد هیجان زیاد بحث به غلط نقش وکیل مدافع شیطان را به عهده گرفتم. من احساسات زن «گایمر» را در نظر نگرفتم و از این بابت واقعا متاسفم. زن «گایمر» من نادان و بی عاطفه بودم و بیش از همه این ها، اشتباه کردم.

اقرار به پشیمانی «تارانتینو» چند روز بعد از تصویر العمل «گایمر» به مورد توجه قرار گرفتن مصاحبه قدیمی این فیلمساز، منتشر شد.

«سامانتا گایمر» که حالا ۵۵ سال سن دارد، در این باره گفته بود: او آن وقت اشتباه کرده و شرط می بندم خودش هم می داند… من ناراحت نشدم، ولی احساس بهتری خواهم داشت اگر بدانم او الان، بعد از ۱۵ سال و شنیدن واقعیت ها، به اشتباه خود پی برده باشد.

«رومن پولانسکی» سازنده فیلم هایی چون «پیانیست» و «محله چینی ها» ۴۰ سال است به باعث اتهام تجاوز به دختری ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ از وحشت محاکمه سنگین از آمریکا فرار کرده و در پاریس زندگی می کند، آیا که فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می شود.

«پولانسکی» بعد از اعتراف به جرم تجاوزش در سال ۱۹۷۷ میلادی، ۴۲ روز را در زندانی در ایالت کالیفرنیا سپری کرد و سپس آزاد شد ولی در سال ۱۹۷۸ زمانی که یک قاضی در تلاش بود مجددا پرونده او را به جریان بیاندازد و مجازاتی سنگین جهت او صادر کند به فرانسه گریخت.

او در سال ۲۰۰۹ در سوئیس دستگیر شد و ۱۰ ماه را در حصر خانگی به سر برد ولی دولت سوئیس در نهایت تقاضای دولت آمریکا مبنی بر استرداد «پولانسکی» را نپذیرفت و او را آزاد کرد.

آمریکا در سال ۲۰۱۵ از دولت لهستان نیز خواست تا «پولانسکی» را تحویل دهد ولی دادگاه عالی این کشور اعلام کرد او دوران محکومیت خود را با توافق طرفین دعوی گذرانده است و در نهایت «سامانتا گایمر» شاکی این پرونده خواستار آخر دادن به این پرونده شد.

چندی پیش نیز چند اتهام جنسی تازه علیه «پولانسکی» مطرح شد.

عذرخواهی «تارانتینو» بابت طرفداری از «پولانسکی»

واژه های کلیدی: پرونده | آمریکا | عذرخواهی | تجاوز به دختر | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs