خون اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا

خون: اسلام ایران قانون اسلامی آمریکا ایرانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی برای یک خواب شیرین این خوراکی ها را نخورید

می خواهید بدانید که چه غذا هایی مانع بهره مندی شما از یک خواب با کیفیت می شوند تا از خوردن آن ها خود داری کنید.

برای یک خواب شیرین این خوراکی ها را نخورید

برای یک خواب شیرین این خوراکی ها را نخورید

عبارات مهم : کافئین

می خواهید بدانید که چه غذا هایی مانع بهره مندی شما از یک خواب با کیفیت می شوند تا از خوردن آن ها خود داری کنید.

به گزارش میزان، حالا این شانس را دارید تا یاد بگیرید که غذاها چگونه روی خواب تان اثر می گذارند و چگونه باید رژیم غذایی تان را تنظیم کنید.

برای یک خواب شیرین این خوراکی ها را نخورید

چیزی که می خورید روی خواب تان تاثیر می گذارد

حتما شما می خواهید غذای صحیحی را گزینش کنید تا جهت داشتن یک خواب ایده آل به شما یاری کند ، این گونه نیست ؟ هم چنین می خواهید بدانید که چه غذا هایی مانع بهره مندی شما از یک خواب با کیفیت می شوند تا از خوردن آن ها خود داری کنید . حالا این شانس را دارید تا بگیرید که غذاها چگونه روی خواب تان اثر می گذارند و چگونه باید رژیم غذایی تان را تنظیم کنید.

غذا های غنی از تریتپوفان

می خواهید بدانید که چه غذا هایی مانع بهره مندی شما از یک خواب با کیفیت می شوند تا از خوردن آن ها خود داری کنید.

همه ی ما در مورد فواید اعجاب انگیز شیر گرم جهت ایجاد یک خواب راحت شنیده ایم . آیا می دانید علت آن چیست ؟ لبنیات دارای ماده ای به نام تریتپوفان هستند که خاصیت القا کنندگی خواب دارد ، مواد غذایی دیگر که حاوی تریتپوفان هستند مشمول بر دانه ها ( آجیل ) ، موز ، عسل و تخم مرغ می شوند.

کربوهیدرات ها

غذا های دارای کربوهیدرات مکمل لبنیات هستند و باعث زیاد کردن سطح تریتپوفان در خون می شوند که القا کننده خواب است . بنابرین یک میان وعده مانند شیر و غلاتی که با شیر مصرف می شوند ، ماست و کلوچه و یا نان و پنیر می تواند قبل از خواب و به عنوان شام گزینش مناسبی باشد.

یک وعده ی کوچک قبل از خواب میل کنید

برای یک خواب شیرین این خوراکی ها را نخورید

اگر مبتلا به بی خوابی هستید کمی غذا در معده تان می تواند به خوابیدن تان یاری کند .اما از این توصیه به عنوان یک دعوت جهت خوردن یک وعده ی کامل استفاده نکنید و غذای قبل از خواب را سبک و کم گزینش کنید . یک غذای سنگین می تواند باعث به زحمت افتادن دستگاه گوارش شما شود و خوابیدن شما را مختل کند.

از خوردن برگر ها و سرخ کردنی ها پرهیز کنید . دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شوند ما به شما توصیه کنیم که از غذا های پر چرب دوری کنید . تحقیقات نشان می داده اند که افرادی که به طور مکرر از غذا های پر چرب استفاده می کنند نه تنها دچار زیاد کردن وزن می شوند بلکه در تناوب ی خواب آن ها هم اختلالاتی پدیدار می شود . یک وعده ی سنگین دستگاه گوارش را فعال می کند و میتواند باعث زیاد کردن دفعات بیدار شدن شما در طول شب جهت رفتن به توالت شود.

می خواهید بدانید که چه غذا هایی مانع بهره مندی شما از یک خواب با کیفیت می شوند تا از خوردن آن ها خود داری کنید.

حواستان به کافئین پنهان باشد

این خیلی عجیب نیست اگر یک فنجان قهوه در عصر بنوشید و خواب شب تان را مختل کند . حتی کافئین در حد میانگین هم می تواند اختلالات خواب ایجاد کند . ولی فراموش نکنید که بعضی از مواد غذایی دیگر هم دارای کافئین هستند مانند شکلات ، نوشابه ها ، چای و قهوه بدون کافئین ! جهت داشتن خواب از مصرف این مواد غذایی ۴ تا ۶ ساعت قبل از وقت خوابیدن پرهیزکنید.

داروها ممکن است حاوی کافئین باشند

برای یک خواب شیرین این خوراکی ها را نخورید

بعضی از دارو ها بدون نیاز به نسخه و هم چنین دارو های تجویزی هم ممکن است دارای کافئین باشند . دارو هایی مانند مسکن های درد ، قرص های کم کردن دهنده ی وزن ، دارو های مدر و قرص های سرما خوردگی . این دارو ها و بعضی دیگر ، ممکن است به اندازه یک فنجان قهوه و یا حتی بیش تر از آن کافئین داشته باشند . برگه ی دستور العمل مصرف و توضیحات این دارو ها را مطالعه کنید و بررسی کنید که آیا این دارو ها با بی خوابی شما در ارتباط هستند یا نه.

از مصرف شبانه الکل پرهیز کنید

الکل ممکن است باعث شود شما سریع تر بخوابید ولی احتمال این که چندین بار در طول شب بیدار شوید زیاد است . هم چنین باعث سردرد ، تعریق شبانه و کابوس هم می شود . اگر شما عادت دارید هنگام عصر الکل مصرف کنید ، هر فنجان آن را با یک فنجان آب ترکیب کنید تا رقیق شود . واثرات الکل کم تر شود . جهت داشتن یک خواب شبانه ی خوب ، عالی ترین کار این است که ۴ تا ۶ ساعت قبل از وقت خواب الکل مصرف نکنید.

حواستان به غذا های سنگین و تند باشد

خوابیدن با یک شکم پر می تواند باعث احساس ناراحتی شود ، چون خواب باعث کم شدن فعالیت و قدرت دستگاه گوارش شما می شود . هم چنین احتمال بازگشت محتویات معده به مری ( ریفلاکس ) هم بیش تر می شود مخصوصا اگر غذا تند باشد .سعی کنید در صورت مصرف یک غذای سنگین ، آن را حدود ۴ ساعت قبل از وقت خواب تان میل کنید.

در وقت خواب مصرف پروتئین را به حداقل برسانید

پروتئین ، یک ماده ی مورد نیاز در غذای روزانه ی ما است که می تواند یک گزینش نا درست جهت غذای شبانه باشد . غذا های دارای پروتئین و چربی زیاد ، سخت تر هضم می شوند . بعد قبل از خواب از خوردن غذا های پر چرب دارای پروتئین زیاد دست بکشید و یک لیوان شیر گرم یا کربوهیدرات های سبک را جای گزین آن کنید.

مصرف مایعات را بعد از ساعت ۸ شب متوقف کنید

بله ، مصرف آب زیاد در طول روز جهت حفظ سلامت بدن شما عالی است ، ولی تلاش کنید قبل از خواب مصرف مایعات را قطع کنید . مطمئنا اگر مجبور باشید در طول شب چندین بار به توالت بروید ، خواب خوبی نخواهید داشت .

سعی کنید دخانیات مصرف نکنید

نیکوتین هم مانند کافئین یک محرک جهت مغز است . از مصرف سیگار خود داری کنید مخصوصا قبل از خواب و یا هنگامی که در طول شب از خواب بیدار می شوید.

واژه های کلیدی: کافئین | میتواند | پروتئین | خوردن غذا | رژیم غذایی | مواد غذایی | مصرف پروتئین | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs